A je TO venku! Dneškem pro vás spouštíme zbrusu nový podcast, kterému jsme dali trochu poetický název Hlavou, srdcem a rukama. Proč? No protože právě tenhle název podle nás ve zkratce popisuje přesně to, o čem tenhle nový zdroj informací pro vás bude. Těšit se můžete na seriál rozhovorů se zajímavými a originálními tvůrci z Libereckého kraje i skvělé tipy pro řemeslníky a kreativce. Na své si přijdete ale i vy, ostatní. Náš podcast totiž patří i těm, které zajímají lokální výrobci a jejich produkty, nebo ti z vás, kteří zvažují, že by se sami jednou chtěli stát řemeslníkem či výrobcem.
Není náhodou, že tradiční umělecká řemesla, ale i moderní či inovativní formy malého podnikání, zažívají v posledních letech renesanci a boom. Lidé zkrátka více hledají originální autory a jejich výrobky i v menších obcích a městech, kde sami žijí. Je to trend, který chceme podporovat.
Na co se konkrétně při poslechu podcastu i sledování blogu můžete těšit?
Dozvíte se například, proč je fajn mít v centru města farmu a pěstovat microgreens. Znáte? Že ne? Nevadí, brzy poznáte!
Anebo, jestli se dá v dnešní uspěchané digitální době uživit třeba výrobou nábytku z dřevěných palet? Ale také, kolik úsilí, času a peněz musíte vynaložit k tomu, a jste správně propagovali vlastní řemeslnou či uměleckou práci a našli pro ně i své zákazníky.
Při poslechu jednotlivých dílů podcastu Hlavou, srdcem a rukama získáte jako bonus i tipy na zajímavé akce, vzdělávací aktivity, design markety, kreativní workshopy, či jiné zdroje informací, které se týkají právě malých značek a výrobců.
A to včetně odkazů na literaturu, odborné texty i profily některých tvůrců na sociálních sítích.
Těm, kteří přemýšlejí nad tím, že by se sami chtěli v budoucnu stát řemeslníkem, výrobcem, farmářem či uměleckým tvůrcem, poskytneme cenné rady, jakým chybám se při startu malého podnikání vyhnout, na co si dát pozor, ale jak správně a kde svoji značku rozvíjet.
Každý z jednotlivých dílů podcastu zároveň tady na blogu doplníme o atraktivní obsah a odkazy, který jinde na jednom místě zkrátka nenajdete.
Přejeme příjemný poslech i čtení a těšíme se na vaše podněty, reakce i připomínky, které nám pomůžou nejen „ladit“ obsah podle vašich přání, ale zároveň utvářet komunitu lidí, kteří mají společný zájem.